Ücretsiz Menzil Arttırma Yöntemleri
24 Eyl, 2017 10:06 tarihinde eklendi

Ücretsiz Menzil Arttırma Yöntemleri

Ücretsiz Menzil Arttırma Yöntemleri

Tesla modelleri bir damla benzin kullanmadan gidebilen ve elektrikli arabalar sınıfında en uzun menzile sahip olan araçlar olarak bilinmektedir. Bu sebepledir ki bu araçlar elektrikli oyuncak olarak görülmemekte ve bir benzinli aracın sunduğu menzili kullanıcılarına sunabilmektedir. Benzine göre kıyaslama yapıldığında elektrik daha uygun bir fiyata gelirken belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise bu enerjinin ücretsiz olarak sağlanabileceği ve Tesla model aracınız ile ücretsiz olarak birinci sınıf, konforlu yolculuklar yapabileceğinizdir. Peki, nedir bu ücretsiz menzil arttırma yöntemleri?

İlk yöntem birçok Tesla hayranının daha önce duymuş olacağı bir yöntemdir. Bilindiği üzere Tesla belirli model araçlarını satın alan müşterilerine ücretsiz olarak Supercharge istasyonlarından elektrik hizmeti sağlamakta. Her ne kadar bu hizmet ücretli olarak algılansa da Tesla’nın belirttiği unsurlara göre bu hizmet için bir ücret alınmamakta. Bu yöntem sayesinde aracınıza ortalama olarak 10.000 KM’lik bir menzil elde ediyor ve ücretsiz ulaşımın keyfini yaşayabiliyorsunuz.

İkinci yöntemimiz ise masraflı olarak görünse de hem aracınız hem eviniz hemde cebiniz için en faydalı yöntemdir. Evinize veya uygun bir arazinizde kurabileceğiniz güneş paneli sistemleri ile menzil ihtiyacınızı sınırsız süre için ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. İlk aşamada pahalı bir yöntem olarak görülse de bu gibi sistemlerin ortalama 3 yıl içerisinde panel parasını amorti ettiğini de belirtmeden geçemiyoruz. Ayrıca olaya birde 100 KM’de benzinli bir aracın yakacağı yakıtı ekleyerek yaklaşacak olunursa bu fikir zaten çoktan aklınıza yatmış olacak. Bu yöntem için konu dışı olarak son bir bilgi vererek diğer yönteme geçmek istiyoruz. Güneş paneli sistemlerinin satıcıdan satıcıya değişmekte olarak ortalama 1 kW 1.200 Euro gibi bir ücret ile taktırıldığını da sizlere aktaralım.

Son yöntem ise AVM’lerde kullanılan fakat henüz ülkemizde çok yaygın olmayan bir yöntemdir. Özellikle yurt dışında neredeyse her AVM’de elektrikli araçlar için ayrı ve ücretsiz bir otopark bulunmakta ve bu park noktalarında ücretsiz olarak elektrik hizmeti verilmektedir. Bu gibi yerleri de öğrenerek arabanıza ücretsiz olarak menzil sağlayabilir ve yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızda yer vermediğimiz ve ayrı bir yazı olarak yayınlayacağımız ‘’Rejeneratif Fren Sistemi’’ de ayrı ve ücretsiz bir şarj yöntemi de olarak bilinmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *