Tesla Tercih Etmek İçin 16 Sebep
20 Eyl, 2017 17:36 tarihinde eklendi

Tesla Tercih Etmek İçin 16 Sebep

Tesla Tercih Etmek İçin 16 Sebep

 

Tesla modelleri gün geçmiyor ki ülkemizde yaygınlaşmaya başladı. Artık birçok galeri araç filosuna Tesla modellerini de katarak müşterilerine yeni alternatifler sunuyor. Henüz ülkemizde pek fazla bulunmayan fakat hızla artmaya başlayan bu aracı insanlar neden tercih ediyor sizce? Ne gibi avantajları ve tercih sebepleri olduğunu sizler için araştırdık, derledik ve tek başlık altında topladık. Hadi, hep birlikte bu sebeleri inceleyelim. İşte, Tesla modellerinin tercih edilmesindeki 16 neden.

 1. Araç tam elektrikli motorlara sahip. Kısacası bu araç için bir damla benzin satın almanız gerekmiyor. Dolayısıyla çevrenizi korurken cebinizi de desteklemiş oluyorsunuz.
 2. En yakın benzinci nerede veya yine mi depoyu doldurmam gerek gibi bir düşünceniz olmuyor. Dilediğiniz noktada aracınızı şarj edebilir ve menzilinizi artırabilirsiniz.
 3. Güneş paneli sistemleri sayesinde ücretsiz olarak elektrik elde edebilir ve ulaşımınızı ücretsiz bir hale getirebilirsiniz. (Bu konuda yazımız çok yakında!)
 4. Elektrik motorlarının inanılmaz gücü sayesinde kolayca hız kazanabilirsiniz. Araç geçileceği zaman veya gerekli bir durumda benzin motorlarına göre çok daha hızlı tepkiler alabilirsiniz.
 5. Tercih edeceğiniz modele bağlı olarak 0-100 km/h değerini 2.1 saniyeye kadar düşürebilirsiniz.
 6. Diğer elektrikli araba modellerine göre menziliniz çok daha fazla olur. Yani bir elektrikli oyuncaktan ziyade elektrikli araba sahibi olduğunuzu her zaman hissedebilirsiniz.
 7. Tasarım açısından da Tesla diğer tüm elektrikli arabalara göre daha üst düzeydedir. Model S modeli lüks bir sedan profilinden farksız, Model X modeli ise lüks bir SUV modelinden farksızdır.
 8. İlgi odağı olursunuz, yolda insanlar sürekli aracınıza bakar. Ayrıca elde ettiğiniz bu havalı görünümün yanında çevreye de katkınız olur.
 9. Kilometre başına performanslı sürüşlerde bile 9 kuruş kadar tüketim bedeli ödersiniz. En ekonomik dizel araçlar bile 27 kuruş düzeylerinde. Üstelik güneş paneli sistemiyle bu tüketim miktarını 0’a da düşürebilirsiniz.
 10. Dilerseniz evinizin fişinden dilerseniz süper şarj istasyonlarından aracınızı 2 saat gibi kısa bir sürede şarj edebilir ve 440 KM’ye kadar menzil sahibi olabilirsiniz.
 11. Klima açtığınız zaman diğer elektrikli arabalarda olduğu gibi 5-5 veya 10-10 seri şekilde menzil kaybetmezsiniz.
 12. Lüks araç kullanırken ekonomi yaparsınız.
 13. Benzin motoru bulunmadığından dolayı vergi öderken içiniz yanmaz.
 14. Tüm işlemlerinizi tek kontrol ile 17 inç dokunmatik ekranınızdan yapabilirsiniz.
 15. Eğer ki aracınız fabrika kapsamı ile getirilmiş ise belirli bir menzillik elektriği ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.
 16. En önemlisi de oto pilot özelliği sayesinde ücretsiz olarak şoför edinmiş olursunuz. Belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise Tesla şuan bu konuda en başarılı firma ve öncü firma olarak konumlandırılmış pozisyonda.

Bu kadar güzel sebepler sonucunda yinede Tesla model araçlar tercih etmemek tamamen sizlere kalmış bir durum. Kendi fiyat segmentinde son derece iyi konumda olan bu aracı tercih etmeyecek olursanız benzinli bir araç tercih etmek zorunda kalacağınızı ve cebinizin çok daha fazla yanacağını belirtmekte fayda var. Ayrıca Tesla’ya özel ayrıcalıklardan da yararlanamamak pek iyi bir durum olmasa gerek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Tesla Türkiye

  Sizlerinde belirtmek istediği nedenler olursa yazımıza eklemekten zevk duyarız arkadaşlar.

  • access_time 20 Eyl 2017, 17:38
  • Cevapla