Tesla Rekor Kırdı: 3. Çeyrek Verileri Açıklandı!
5 Eki, 2017 17:13 tarihinde eklendi

Tesla Rekor Kırdı: 3. Çeyrek Verileri Açıklandı!

Tesla Rekor Kırdı: 3. Çeyrek Verileri Açıklandı!

2017 yılının geçtiğimiz ay üçüncü çeyreği tamamlandı. Günlük hayatımızda bu dönemlerin pek bir önemi olmasa da ekonomik anlamda çok önemli bir önemi bulunuyor bu çeyreklerin. Her çeyrek tüm firmalar yatırımcıları, ortakları ve hissedarlarını bilgilendirmek için satış, gelir, gider gibi tüm detayları içeren raporları sunmak zorunda. Geçtiğimiz ayın dolmasıyla birlikte Tesla da raporlarını herkese açık bir şekilde ortaya sundu. Çok güzel satış rakamları göz önünde olurken Tesla bir rekor kırıldığını da açıkladı.

Model X ve Model S Rekor Kırdı

2017 yılının üçüncü çeyreği için 23.000 araç teslimi hedefi olmasına rağmen Tesla beklemeyen bir ilgi ve üretim gücü ile 14.064 Model S ve 11.865 Model X teslimatı ile bir rekoru da kırmış oldu. 2017 yılının yarı döneminde 47.000 araç teslim eden firmanın yıl boyu hedefi ise 100.000 teslimat olarak açıklandı.

Model 3 Geri Kaldı

Yeni modelin üretimini duyurduktan sonra hemen teslimatlar için çalışmaya geçen fabrika bu çeyrek içerisinde 260 adet Model 3 üretti fakat bu modellerin Ekim sonuna kadar 220 tanesinin teslim edileceğini de duyurdu. 1.500 teslimat hedefinin çok çok altında olan model için Tesla tarafından şöyle bir açıklama da yapıldı.

‘’Model 3 üretimi tahmin edilenden daha yavaş giden birkaç etmenden ötürü öngörülerden yavaş ilerledi. California’da bulunan araba fabrikamız ve Nevada’da bulunan Gigafactory’deki çoğu sistem hatasız tam kapasite çalışabiliyor olsalar da birkaçını oturtmak biraz daha uzun sürdü. Model 3 üretimi ya da tedarik zincirinde ciddi bir sorun olmadığını vurgulamak isteriz. Üzerine yoğunlaşılması gerekeni biliyoruz ve çok kısa vadede bu yavaşlamaları çözeceğimize inanıyoruz.’’

400.000 ön sipariş almış bir araç için bu üretimin çok az olduğunun farkında olan firma umuyoruz ki yakın zamanda üretimini daha fazla olarak artıracak ve tüm teslimatları zamanında gerçekleştirecektir. Haberimize son bir detay ekleyecek olursak 0 KM bir Model 3 almak istiyorsanız 3 yıl kadar beklemeniz gerektiğini de belirtmek istiyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *